Ranking 50 najbogatszych Polek. Wśród nich wiele sportsmenek

30 grudnia 2019
by admin

Tekst reklamowy | 18+

Magazyn „Wprost” co roku przygotowuje ranking najbardziej zamożnych Polek. Żeby się w nim znaleźć, wystarczy mieć majątek w wysokości 40 milionów złotych. W tym roku na liście pojawiło się aż 8 „debiutantek”, a wśród nich Anna Lewandowska, żona naszego najlepszego piłkarza Roberta Lewandowskiego.

Niemal 25 miliardów złotych – tak po zsumowaniu prezentuje się majątek wszystkich kobiet na liście. Trudno się dziwić, że ten ranking budzi aż tak duże emocje.

Redakcja, by go opracować, pod uwagę bierze m.in. posiadane nieruchomości czy wartość akcji giełdowych.

7 miliardów!

W 2018 roku na pierwszym miejscu znalazła się Dominika Kulczyk z 7-miliardowym majątkiem.

– Dziś jako dorosła kobieta wiem, że nie musimy się nikomu tłumaczyć z naszego statusu materialnego, ale jako mała Dominika żyłam w poczuciu, że muszę spłacić dług. Bo jadę na wakacje do Hiszpanii, mam te słynne mandarynki albo buty, których nie mają moi rówieśnicy – mówiła niedawno w wywiadzie dla „Wysokich Obcasów” spadkobierczyni Jana Kulczyka.

Drugą najbogatszą Polką, z majątkiem 1,95 mld zł, jest Barbara Komorowska, współwłaścicielka firmy Bakoma, produkującej przetwory mleczne.

Na trzecim miejscu uplasowała się Grażyna Kulczyk (1,7 mld), kolekcjonerka i propagatorka sztuki.

Sport i pieniądze

Co ciekawe, po raz pierwszy na liście – na 22. pozycji – pojawiła się Anna Lewandowska z 204 milionami zł. Żona Roberta ma smykałkę do interesów. Wydaje książki i DVD dotyczące zdrowego trybu życia, w sklepach można kupić zdrowe przekąski firmowane jej nazwiskiem, otworzyła też centrum dietetyczno-treningowe Healthy Center by Ann w Warszawie.

Na swoim Instagramie skomentowała ten sukces.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez Anna Lewandowska ® (@annalewandowskahpba) Wrz 24, 2018 o 4:36 PDT

„Intensywna praca, ale zawsze z pasją, zaangażowaniem, konsekwencją i uśmiechem. Jak widzicie, są też dni gdy zrzucam sportowe ciuchy. Dziś pierwszy raz o biznesie” – pochwaliła się okładką „Wprost” ze swoim zdjęciem.

Fitness i tenis popłacają

W rankingu znalazły się też inne sportsmenki – Ewa Chodakowska, ulubiona trenerka Polek (130 mln zł) i Agnieszka Radwańska, tenisistka, najwyżej notowana zawodniczka reprezentująca Polskę w historii rankingu WTA (102 mln zł).

  • Inni bukmacherzy

+18 Graj odpowiedzialnie Anonimowi Hazardzisci Uzależnienia behawioralne