Kod promocyjny Fortuna

eFortuna versus Forbet: którego operatora wybrać?

1 sierpnia 2017
par Patryk

Tylko dla nowych klientów | Tekst reklamowy | 18+

Niniejszy artykuł będzie dotyczył porównania dwóch bukmacherów: eFortuna versus Forbet. Podczas zestawiania oferowanych przez obu bukmacherów usług, weźmiemy pod uwagę między innymi różnorodność zdarzeń oraz możliwość ich śledzenia online i na żywo, bonusy powitalne i promocje, funkcjonalność strony oraz aplikację mobilną.

Fortuna Forbet
Oferta powitalna

 Bonus do 115 PLN

4/5

Bonus do 600 PLN

5/5

Rynki  4,5/5 5/5
Kursy  4,5/5 4/5
Aplikacja mobilna  5/5  2/5
Streaming/zakłady na żywo  5/5  3/5
Ocena całkowita  5/5  4/5
Zarejstruj się i ciesz się bonusem powitalnym
Postaw teraz >>
Postaw teraz >>

Bonusy Powitalne: Forbet
Zakres rynków i dostępne sporty: Fortuna
Kursy: eFortuna
Aplikacja mobilna: Fortuna
Streaming i zakłady na żywo: Fortuna
eFortuna versus Forbet: który bukmacher jest lepszy?

Bonusy Powitalne: Forbet

Fortuna, to bukmacher, który zdecydował sie na bonus powitalny w formie zwrotu pierwszego wkładu do 115 PLN w przypadku przegranego zakładu. Jeśli nie wejdzie, kwota zostanie w całości zwrócona na konto użytkownika.

Dodatkową atrakcją tego bukmachera jest bonus do pierwszego wkładu, do wysokości 400 PLN. Aby go otrzymać należy – w czasie do 10 dni od zarejestrowania iKonta – wykonać przelew, a następnie – w ciągu 60 dni – zagrać za jego czterokrotność. Trzeba pamiętać, że aby go otrzymać, kupon musi spełnić warunki AKO i obrotów.

Z kolei drugi bukmacher oferuje bonus powitalny w niezwykle prostej do odebrania i bardzo korzystnej formie. Wynosi on 100% pierwszej wpłaty i jest naliczany już od jej minimalnej wysokości wynoszącej 20 PLN. Maksymalna wysokość bonusu to aż 600 PLN.

Zwycięzcą w zestawieniu bonusów powitalnych eFortuna versus Forbet, zostaje ten drugi. Jest to przede wszystkim zasługą łatwości, z jaka można otrzymać bonus, a także wysokości tego bonusu.

Więcej o bonusach tych bukmacherów możesz dowiedzieć się z naszych stron poświęconych kodom bonusowym Fortuna i Forbet.

Forbet bonus

Odbierz bonus >>

Zakres rynków i dostępne sporty: Fortuna

Obaj bukmacherzy oferują podobną ilość dostępnych rynków i sportów. Fortuna, jako firma o bardzo konserwatywnym podejściu, oferuje wszystkie podstawowe dyscypliny ze świata sportu, takie jak piłka nożna, tenis, hokej, koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, boks, żużel, a także dużą ilość sportów niszowych, takich jak krykiet, MMA czy e-sport. Na każde wydarzenie sportowe znajdziemy dużą ilość podgier dodatkowych.

Oferta drugiego z bukmacherów jest dość podobna i, oprócz tych samych co rywal sportów popularnych, znajdziemy też podobną ilość sportów niszowych. Nie są to jednak wyłącznie te samedyscypliny sportowe. Forbet oferuje zakłady między innymi na piłkę wodną i golf. Ogółem, w tej części testu eFortuna versus Forbet, mamy remis.

Obydwie firmy oferują podobną, bardzo solidną ilość dyscyplin sportowych.

Fortuna sporty wirtualne

Zakres rynków na przykładzie eFortuna versus Forbet

Ażeby porównać rynki zakładów obydwu bukmacherów, postanowiliśmy wziąć pod lupę mecz eliminacji Ligi Mistrzów, Dynamo Kijów – YB Berno.

Słowacki bukmacher oferuje równo 70 podgier na to spotkanie. Jest to spora liczba zdarzeń, znajdziemy wśród nich handicapy, liczby bramek, wynik do połowy, strzelców bramek, ilość żółtych kartek i wiele innych. Jest to ilość, która na pewno zadowoli większość graczy.

Młodszy z bukmacherów, z kolei, oferuje aż 93 podgry na to spotkanie. Jest to ilość naprawdę imponująca. Poza najpopularniejszymi zdarzeniami, takimi jak handicapy i ilość bramek, znajdziemy również zakłady na parzystą/nieparzystą ilość bramek, czy dokładny wynik do przerwy/do końca meczu. Dzięki większej ilości możliwych do zagrania podgier, w tej kokurencji nieznacznie zwycięża Forbet.

Kursy: eFortuna

Jedną z najistotniejszych rzeczy dla każdego gracza są niewątpliwie stawki meczów. Poniżej opisaliśmy jak sytuacja przedstawia się u obydwu bukmacherów. Stawki zostały porównane na przykładzie meczu eliminacji Ligi Mistrzów Salzburg-Rijeka.

Słowacki bukmacher oferuje na ten mecz następujące stawki: 1,83 na Salzburg, 3,45 na Remis i 4,85 na Rijekę.

Z kolei na Forbet, w przypadku zwycięstwa Salzburga stawka wynosi 1,80, w przypadku remisu 3,40, a na zwycięstwo Rijeki 4,40.

Mimo iż wydaje się, że różnice stawek pomiędzy bukmacherami na ten mecz są niewielkie, to w przypadku grania większej ilości meczów różnice staną się bardzo duże. Reguła ta tyczy się również innych dyscyplin, stąd test Fortuna versus Forbet wygrywa bukmacher o dłuższym stażu.

Aplikacja mobilna: Fortuna

Aplikacja mobilna to w dzisiejszych czasach rzecz niezbędna, dlatego bukmacher ze Słowacji, znając potrzeby swoich użytkowników, przygotował dla nich sprawnie działającą i wygodną w obsłudze aplikację. Jej główne zalety to bardzo duża ilość dostępnych opcji, takich jak: wpłaty i wypłaty, mecze live i Live Tracker. Wszystko to w wyjątkowo atrakcyjnej szacie graficznej i z przyjaznym, intuicyjnym interfejsem.

Trudno tu ocenić jej rywala, ponieważ bukmacher nie przygotował dla swoich użytkowników aplikacji mobilnej. Jedyną opcją pozostaje korzystanie z przeglądarki. W tej konkurencji zdecydowanym zwycięzcą zostaje Fortuna, która – nie dość że posiada aplikację mobilną, to jeszcze jest ona wielofunkcyjna i wygodna w użytkowaniu.

Więcej o aplikacjach mobilnych każdego bukmachera dowiesz się z naszych stron poświęconych aplikacjom mobilnym eFortuna versus Forbet.

Fortuna aplikacja mobilna

Pobierz aplikację >>

Streaming i zakłady na żywo: Fortuna

Streaming i opcje zakładów live to bardzo istotna i popularna funkcja zakładów live. Obydwaj bukmacherzy oferują tego typu funkcje.

eFortuna zapewnia swoim klientom całodobowe zakłady live, bardzo często z relacjami na żywo meczów dla zarejestrowanych użytkowników. Ponadto, dostępne są również animacje meczowe ze statystykami i komentarzem, oraz atrakcyjną szatą graficzną. Wszystko przejrzyste i wygodne w użytkowaniu.

Drugi z bukmacherów ma w swojej ofercie bardzo wiele opcji zakładów live dla swoich użytkowników, najczęściej okraszonych ładnymi animacjami i komentarzem. Niestety, jak na bukmachera online, nie oferuje wystarczająco dużej ilości relacji ze streamingiem.

Również i w tej kategorii testu eFortuna versus Forbet zwycięża słowacki bukmacher. Forbet jako nowy gracz na rynku powinien poszerzyć swoją ofertę streamingu live, by stać się pod tym względem konkurencyjnym.

Fortuna LIVE

eFortuna versus Forbet: który bukmacher jest lepszy?

W naszym teście ostatecznie wygrywa doświadczony bukmacher Fortuna. Stało się to głównie dzięki doskonałej aplikacji mobilnej, wyższym stawkom i świetnym opcjom zakładów live i stramingu meczów. Z kolei młodszy z bukmacherów musi jeszcze popracować nad tymi opcjami, by stać się bardziej konkurencyjnym.

Graj z Fortuna >>
  • Zakłady na Fortuna

+18Graj odpowiedzialnieAnonimowi HazardzisciUzależnienia behawioralne